Vi følger boligmarkedet i og omkring Kirke Hyllinge og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Kirke Hyllinge følger boligmarkedet i og omkring Kirke Hyllinge. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Vådager 4 solgt for 4.295.000 kr.
Boligen overtages af Signe Norlund Rasmussen og Viktor Otto Lissner den 22. april. Køberen har betalt 4.295.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 21.262 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 2.550.000 og boligen er derfor handlet til 68% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 202 kvm. og er opført i 2017. Grunden er på 950 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Kirke Hyllinge
Rønnebærvej 9, Sæby solgt for 2.275.000 kr.
Boligen overtages af Charlotte Sønderhave den 23. april. Køberen har betalt 2.275.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 34.470 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 520.000 og boligen er derfor handlet til 338% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 66 kvm. og er opført i 1969. Grunden er på 1.200 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Kirke Hyllinge
Mågevænget 4, Kyndeløse solgt for 675.000 kr.
Boligen overtages af Simone Vennestrøm Nielsen den 20. april. Køberen har betalt 675.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 17.308 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 420.000 og boligen er derfor handlet til 61% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 39 kvm. og er opført i 1970. Grunden er på 843 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Kirke Hyllinge